Rovno na obsah Rovno na menu
Menu
Jednota dôchodcov na Slovensku
Jednota dôchodcov
na Slovensku
img3
Jednota dôchodcov
na Slovensku
S čím Vám pomôžeme?
rozšírené vyhľadávanie

JDS podala dva podnety na ústrednú Komisiu pre voľby

Tlačová správa JDS

JDS podala dva podnety na ústrednú Komisiu pre voľby s podozrením na možné porušenia zákona a možné podvody pri hlasovaní s hlasovacími preukazmi.

TS JDS, Bratislava 22. 3. 2024: JDS podala dva podnety na ústrednú Komisiu pre voľby s podozrením na možné porušenia zákona a možné podvody pri hlasovaní s hlasovacími preukazmi.

Predseda Jednoty dôchodcov na Slovensku podal dnes dva podnety na Štátnu komisiu pre voľby a kontrolu financovania politických strán. Podľa informácií predsedu JDS je vážne podozrenie, že sa zameria „určitá skupina ľudí“ na kopírovanie vydaných hlasovacích preukazov a bude sa snažiť opakovane, organizovane voliť vo viacerých volebných okrskoch v rámci Slovenska. Podľa predsedu Michala Kotiana sa tak určitý kandidát môže snažiť zvrátiť nepriaznivý preferenčný výsledok a vylepšiť si tak postavenie do druhého kola prezidentských volieb. V druhom kole by sa podľa predsedu JDS Michala Kotiana mohol takýto scenár zopakovať aj pre voličov, ktorý prídu voliť zo zahraničia na Slovensko vlakmi a autobusmi. Podľa predsedu JDS by tak mala Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán zabezpečiť, aby neprišlo k takýmto možným podvodom.

Zároveň predseda JDS Michal Kotian podal podnet na distribúciu časopisu Týždeň, ktorý bol roznášaný do schránok v čase volebného moratória s titulnou fotografiou jedného z kandidátov a výzvou „poďte voliť“.

Podľa predsedu JDS Michala Kotiana obidve aktivity spolu súvisia a Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán by k nim mala zaujať stanovisko. S podnetom na ovplyvňovanie volieb prostredníctvom skopírovaných hlasovacích preukazov oslovil Predseda JDS Michal Kotian aj policajné prezídium SR a ministra vnútra SR.

Tlačový odbor JDS

Dátum vloženia: 22. 3. 2024 12:24
Dátum poslednej aktualizácie: 22. 3. 2024 13:00
Autor: Správca Webu

Kraje na Slovensku